top of page

Trendyol Yönetimi ve Satış Arttırmak

Trendyol Satış Danışmanı ile Satış Arttırma Taktikleri

Ülkemiz pazarına kısa zamanda oldukça geniş kapasitede bir giriş yapan e-ticaret firmalarının başında Trendyol gelmektedir. Sistem üzerinde sunulan avantajlar kapsamında birçok insanın kurmuş olduğu online pazaryeri hayali gerçeğe dönüşmektedir. Ülkemizde e-ticaret yapmak isteyen hemen her girişimci Trendyol satış yapmak ve bu pazarda yerini almak için araştırmalar yapmaktadır. Günümüz online satış sahalarının başında gelmesinin temel nedeni Trendyol’un arz ve talep dengesinin bir hayli fazla olmasından dolayıdır. Bu arz talep fazlalığı dolayısıyla rekabette oldukça sıkı ve yüksek seviyelerdedir. Trendyol satış algoritması sayesinde her gün yüzbinlerce ürün site içerisinde bir arada toplanır ve satışa sunulur. Çok sayıda ürün olması dolayısıyla yüklenen ürünler güncelliğini korumakta zorlanır. Trendyol’da üst sıralara çıkmak ve ürünün sürekli güncelliğini koruması adına birçok unsura dikkat edilmesi gerekmektedir. E-ticaret ve dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti veren firmamız, Trendyol yönetimi ve satış artırmak konusunda sizlere en üstün hizmetleri sunmaktadır. 

 

Trendyol Satış Artırmak Adına Yapılması Gerekenler; Trendyol da Satış Yapmanın Püf noktaları Nelerdir? 

 

Görüntüleme Başına Tıklama Sayısı;  

Özellikle satış artırmak adına görüntüleme başına tıklanma sayısına dikkat edilmesi gerekmektedir. Görüntüleme başına tıklanma sayısını artırmak için ürünün görselinin kullanıcılar tarafından ilgi çekici bir hale getirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ürün açıklamasının detaylı ve akılda kalıcı olmasında fayda vardır. Trendyol algoritması kullanıcıların ürünün detaylarına kolayca ulaşmasını istemektedir. Tıklama artırmak için ürün videosu eklemek yine oldukça etkili bir yöntemdir. 

 

Ürün Görüntüleme Satış Ortalaması; 

 

Trendyol da nasıl başarılı olunur? Sorunun en önemli cevaplarından biri de müşteri ziyaretleri başına düşen satış âdetidir. Satışa çıkardığınız ürünlerin farklı sayfalarda emsalleri olması durumunda kullanıcı diğer satış kaynaklarını tercih edebilir. Bu durumda diğer sayfaları tercihin ana sebebi, fiyat uygunluğu, renk farklılığı ve kargo seçeneği gibi durumlardır. Ürün görüntüleme ve satış oranlarının aynı ortalamalarda olması Trendyol algoritmasında üst sıralarda olmanızı sağlamaktadır. Bu sebepten stok durumu, renk seçenekleri gibi özellikleri güncel tutmalıyız. 

 

Kullanıcı Bilgileri Hesaplama;  

 

Trendyol da satış yapamıyorum diyen birçok kişinin en çok dikkat etmesi gereken konulardan biri de kullanıcı verilerinin analizidir. Trendyol algoritmaları tarafından kullanıcıların gerçekleştirdiği işlemler analiz edilmektedir. Bu analizler sonucunda kullanıcı beklentilerinin hesaplamaları saptanmaktadır. 

 

Kullanıcıların Ürünü Ziyaret Oranı; 

 

Trendyol içerik algoritması nedeni ile arama ekranında ürünler görüntülenebilmektedir. Bu görüntüler içerisinde öncelikli bir konuma sahip olmak için diğer muadillerine göre daha fazla tıklama almak gerekmektedir. Böylece satışa çıkardığımız ürünü daha iyi bir konumda olacaktır.  

 

Ürünlerin Tedarik Süreci;  

 

Trendyol satış artırma yöntemlerinin en önemlilerinden biri de ürün tedarik sürecinin doğru yönetilmesidir. Bu kapsamda Trendyol sanal mağazada bulunan ürünlerin kullanıcılar tarafından doğru zamanlama temin edilmesi oldukça önemlidir. Hızlı ve vaktinde tedarik edilemeyen ürünler sıralamada gerileyebilmektedir. Bu durum sonucunda satışların etkilenmesi kaçınılmaz olacaktır. 

 

Listelerin Eksiksiz Olması; 

Trendyol başta olmak üzere tüm e-ticaret sahaları açısından hatasız listeler üretmek oldukça önemlidir. Özellikle yeni başlayan pazaryeri sahipleri ürünlerinin listelenmesi sırasında dikkatsiz davranmaktadır. Satışların artması açısından listelerin eksiksiz bir şekilde yapılması satış önceliklerinden biridir. SEO uyumlu makaleler ve doğru ürün açıklamaları yapmalı ve hatalı bilgilerden kaçınılmalıdır. Yine ürün listelemesi yaparken doğru görsel verileri kullanmak gerekir. Aksi takdirde mağazanız içerisinde satışa sunduğunuz ürünler kullanıcıların ilgisini çekemeyecek ve listelerde alt sıralara inecektir. 

 

Ürünlerin Planlama ve Analizi; 

 

Trendyol mağaza görünürlüğü oldukça önemlidir ve bu kapsamda depo yönetimi gerekmektedir. Mağazada satışa çıkarılacak olan ürünlerin kullanıcı talepleri ve satış oranları iyi bir şekilde planlanmalıdır. Böylece gereksiz zaman ve müşteri kaybının önüne geçilmiş olacaktır. Satışa sunulan ürünün talep oranlarını raporlamak, zamanla organik bir büyümeyi beraberinde getirecektir. Hedef kitle bilgisi ve ürün stok tutarlılığı sayesinde sıralamadaki yeriniz güvenle büyüyecektir.  

 

Doping Ürün Oluşturmak ve Ön Plana Çıkarmak; 

 

Trendyol e-ticaret sistemini tıpkı organik esnaflık gibi ele almak gerekmektedir. Müşterilerin satın almasını istediğiniz veya mağazanıza müşteri çekmek istediğiniz zamanlarda birtakım kampanyalar yapmakta yarar var. Trendyol gibi birçok oluşumun kupon hizmetleri bu anlamda doğru bir strateji izlemek açısından oldukça faydalıdır. Bu sisteminde başarılı olan birçok satıcı PPC (tıklama başı maliyet) yöntemini kullanmaktadır. Çeşitli reklam dopingleri ile satışlarını yükselttiğiniz bir ürün size birçok yeni kullanıcı olarak geri dönecektir. 

 

Kullanıcıların Ne Aradığına Anlamak;  

 

Trendyol satış stratejileri içerisinde şüphesiz en önemli şeylerden biri müşterilerin ihtiyaçlarını doğru şekilde anlamaktır. Öncelikle her kullanıcı mağazanızın potansiyel bir müşterisidir. Bu anlamda müşterilerin değişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Müşteri ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulması safhasında, dönemsel ihtiyaçları belirlemek ve listeleri buna göre oluşturmak oldukça önemlidir. Kullanıcılar ve potansiyel müşteriler eski ve güncelliğini kaybeden ürün kataloglarından hoşlanmazlar. Kullanıcıların hem satış öncesi hem de satış sonrası oluşturduğu geri bildirimler sayesinde müşteri ihtiyaçları kolaylıkla anlaşılmış olur. 

 

Trendyol Satışları Konusunda Profesyonel Yardım; 

 

Trendyol ve diğer e-ticaret firmalarında satış yapmak oldukça komplike bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Trendyol pazaryeri satışlarını artırmak adına doğru planlamaları yaparak sırası ile doğru adımları atmak gerekir. Pazarlama politikasına yardım edecek firmalar, profesyonel şekilde içeriklerinizin tasarlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu destek sayesinde müşteri memnuniyeti üst düzeylerde olacaktır. Müşteri odaklı çözümler sayesinde yukarı yönlü bir satış grafiği yakalanması çok daha kolay gerçekleşir. Firmamız Yunus Sözdemir E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanlığı olarak Trendyol satışlarınızı artırmanız için profesyonel destekler sunmaktayız. Trendyol da satış yapmak, Trendyol satışlarını arttırmak, Hızlı ve kalıcı çözümler için sizde bizimle iletişime geçebilir, Trendyol danışmanı hizmetimiz ile Trendyol satışlarınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Trendyol Satış Danışmanı ile Satış Arttırma Taktikleri

Bir Çalışmamızdan Örnek Paylaşıyoruz. İlk Ay Analizi, Sektör : Giyim

Yaptığımız doğru çalışmalar ve iş birliği içinde olduğumuz firmanın desteğiyle

her şey yolunda gitti ve aşağıdaki süreç yaşandı henüz 2 aylıkken.

Sizde trendyol satici hesabınızda bu performansı görmek için hemen iletişime geçin.

Hepsiburada Satış Arttırma Taktikleri

Amazon TR Satış Arttırma Taktikleri

Google Ads Reklam Yönetimi

Facebook ve instagram Reklam Taktikleri

Web Sitesi ve Entegrasyon Seçimi ile Sürecin Yönetilmesi

Trendyol Satış Performans Analizi
Trendyol Satış Performans Raporu
trendyol satış arttırma çalışması
bottom of page