top of page

Amazon Yönetimi ve Satış Arttırmak

​Amazon Yönetimi ve Satış Arttırmak

Günümüzde e-ticaret hizmetleri vazgeçilmez bir alışveriş alışkanlığına dönüşmüştür. Çağın bir gereksinimi olan online işlemler, kendini geliştirmek isteyen birçok yatırımcıyı bu alana sevk etmiştir. Amazon e-ticaret portalı bu işlemlerin dünya çapında en önde gelen adreslerinden biridir. Birçok mağaza sahibinin hayalini süsleyen Amazon ülkemiz özelinde Amazon TR olarak hizmet vermektedir. Kendine has algoritması olan sitede satış yapan veya yapmayı düşünen birçok firma Amazon’dan satış nasıl yapılır konusunda araştırmalar yapmaktadır. E-ticaretin kendine has bir dünyası ve ticari kuralları bulunmaktadır. Geleneksel esnaflık dışında bir tertip ve disiplin gerektiren e-ticaret pazaryeri hizmetleri çok daha komplike bir yapıdadır. Ürünlerinizin tanıtımı, sunum bilgileri, müşteriye sorunsuz teslimatı ve kullanıcı geri dönüşleri gibi birçok unsur dikkate alınmalıdır. Günümüz ticari faaliyetleri gerçekleştiren birçok kişi ve firma e-ticaret sitelerine ciddi anlamda yatırım yapmaktadır. Bu konuda birçok profesyonel destek veren e-ticaret ve dijital pazarlama danışmalığı sunan firmamızla iletişime geçebilir, 7 gün 24 saat kesintisiz teknik destek alabilirsiniz. 

  • Amazon TR satışlarınız için kampanya süresini doğru belirleyin ve bütçenizi ona göre ayarlayın. 

  • Başarılı Amazon SEO tekniklerinden faydalanın. 

  • Amazon sistemine uygun anahtar kelimeleri seçin ve ürünlere karar verin. 

  • Pazaryeri özelinde satılacak olan ürünleri seçerek teklifleri belirleyin. 

  • Tanıtım yazılarınızı sürekli güncel tutun ve akıcı bir dil kullanın. 

  • Amazon’da reklam kampanyası adımları seçeneklerinden yararlanın. 

 

Amazon TR Satış Artırmak Konusunda Yapılması Gerekenler 

 

SEO Çalışmaları Yapın; 

 

SEO bir arama motoru optimizasyonudur. Kullanıcılar tarafından web taraması yapılırken SEO uyumlu metinler ve karşılıklar çok daha hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Bir tür internet matematiği olan bu sistem sayesinde son kullanıcıya çok daha hızlı bir şekilde ulaşılması sağlanır. Günümüzde uluslararası birçok firma tarafından SEO uyumu kullanılmaktadır. Amazon SEO çalışmaları sayesinde satışların artması ve kullanıcılara çok daha kolay bir şekilde ulaşılması sağlanacaktır. Piyasanın en büyük e-ticaret alanlarından olan Amazon TR, SEO uyumlu makalelere oldukça önem vermektedir. 

 

Reklam Yapın; 

 

Amazon’da satış arttırma yöntemleri içerisinde reklam hizmetleri çok önemlidir. Reklam algoritmasındaki ritmik varsayımların hesaplanması sayesinde potansiyel müşterilere hızlıca ulaşılması hedeflenmektedir. Sistem üzerindeki reklamların temel amacı marka ve ürün yapısına uygun kullanıcı kitlesini yakalamaktır. Ürüne dolaylı yönlendirme yapan reklam hizmetleri sayesinde ürünün görüntüleme ve satış rakamları artacaktır. Amazon bünyesinde bulunan A9 algoritması sayesinde ürünlerinizin liste başı olması için reklam hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir. 

 

Kendinize Özgün Strateji Belirleyin; 

 

Amazon TR hizmetleri kapsamında rakiplerden bir adım öne geçmek adına kişisel bir satış stratejisi belirlemek oldukça önemlidir. Amazon’da satış yapma konusunda satıcı hesabı açmak, ürünleri listelemek ve satışa hazır hale getirmek yeterli olmayacaktır. Bu kapsamda oluşturacağınız stratejilerle satış politikanızı ve hedef kitlenizi belirlemeniz gerekmektedir. Hedef kitleye ulaşım sırasında kullanılması gereken araçlar üzerine düşünülmeli ve planlama yapılmalıdır.  

 

Profesyonel Destek Alın; 

 

E-ticaret özellikle yeni başlayanlar açısından birtakım zorluklar barındıran komplike bir iş sahasıdır. Özellikle Amazon TR satış faaliyetleri oldukça yoğun rekabet ortamının bulunduğu alanlardır. Bu yeni nesil ticaret portalında rakip oyunculardan bir adım öne geçmek adına işi ustasına bırakmak oldukça faydalı olacaktır. Bütçeniz ölçeğinde profesyonel e-ticaret danışmanlığı hizmeti veren kurumlarla anlaşarak, ticari faaliyetlerininiz yukarı yönlü bir ivme yakalamasını sağlayabilirsiniz. E-ticaret konusunda tecrübeli firmalar SEO çalışmaları, web sitesi, veri desteği, pazarlama analizleri ve ürün sunumu gibi birçok konuda sizlere yardımcı olacaktır. Yunus Sözdemir E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanlığı olarak tüm bu hizmetleri sizin adınıza eksiksiz yerine getirerek Amazon TR sisteminde ticaretinize hız katmaktayız. Sizde en kaliteli danışmanlık hizmetlerini bütçe dostu fiyatlarla temin edebilir, kazancınızı maksimuma çıkartabilirsiniz.

 

Amazon Satış Arttıma Taktikleri

Hepsiburada Satış Arttırma Taktikleri

Trendyol Satış Arttırma Taktikleri

Google Ads Reklam Yönetimi
Facebook ve instagram Reklam Taktikleri

Web Sitesi ve Entegrasyon Seçimi ile Sürecin Yönetilmesi

bottom of page