top of page

Hepsiburada Yönetimi ve Satış Arttırmak

Hepsiburada Yönetimi ve Satış Arttırmak

Günümüz Türkiye’sinde e-ticaret oldukça geniş bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. On binlerce yerli ve yabancı internet adresi pazaryeri hizmeti vermektedir. Hepsiburada e-ticaret sitesi bunların en önde gelenleri arasında bulunmaktadır. Her yıl tanıtıma büyük bir yatırım yapan firma, giderek büyüyen bir öz sermayeye sahiptir. Giderek yaygınlaşan e-ticaret alanına girmek isteyen birçok firma sahibi, satış işlemlerini Hepsiburada üzerinden gerçekleştirmektedir. Hepsiburada satış yapmak ve listelerin üst sıralarına çıkmak tüm mağaza sahipleri tarafından oldukça hayati bir öneme sahiptir. Birçok avantaja sahip bu satış sistemi sadece bir vergi levhası sayesinde oturduğunuz yerden para kazanmanızı sağlayabilir. Para kazanmaya başlamak ve bu alanda başarılı olmak için yüksek sermayeler yerine doğru satış strateji gereklidir. Birçok kişi Hepsiburada da satış nasıl yapılır sorusunun cevabını aramaktadır. Online satışları en üst düzeye çıkarmak ve listelerde üst sıralara çıkmak adına bir takım satış artırma yöntemlerini bilmek ve uygulamak oldukça önemlidir. Tüm bu yöntemleri ve çok daha fazlasını E-ticaret ve dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti veren firmamız bünyesinde bularak, ihtiyacınız olan tüm desteği alabilirsiniz.  

 

Hepsiburada Satış Artırmak Adına Yapılması Gerekenler  

 

Satışa Sunulan Ürünlerin Detaylı Anlatımı;  

 

Hepsiburada satışlarını özel kılan en önemli işlemlerden biri hiç şüphe yok ki ürün açıklamalarıdır. Ürün açıklamalarının detaylı şekilde anlatılması müşteri tercihlerinde belirgin bir artışın gerçekleşmesine sebep olacaktır. Hepsiburada satıcı olmak için gerekenler arasında bulunan detaylı ürün anlatımı müşterinin bilgilere rahat erişmesini ve hızlı tercih yapmasını kolaylaştırmaktadır. E-ticaret sitelerinde ürün listelerken ürünle ilgili temel bilgiler tam olarak anlatılmalıdır. Bunlar arasında ürün rengi, ürünün garanti şartları, kullanım süresi ve üretim bilgileri gibi özellikleri belirtilmelidir. Bu husus özellikle sık bulunamayan özel bir ürün satışı sırasında oldukça önemlidir. Kullanıcıların pazaryerindeki bu ürünü anlamaları, satışların artması adına artı bir özelliktir.  

 

Satışların Artması Adına Müşteri Memnuniyeti;  

 

Satın alınan malların gerek kullanıcılara ulaşması sürecinde gerekse de sonrasında sorunsuz teslimi oldukça önemlidir. E-ticaret kullanıcıları doğal olarak sürekli sorun yaşadıkları mağazalarla çalışmak istemezler. Mevcuttaki ya da potansiyel sayılan müşterilerin eğilimlerini doğru şekilde etkilemenin en iyi yolu müşteri memnuniyetleridir. Kullanıcıları özellikle satın alma sonrası yorum yapmaya teşvik etmek açısından iletişimi güçlü tutmak gerekir. Örnek vermek gerekirse satılan ürün sırasında küçük bir hediye göndererek kullanıcıların memnuniyetine katkı sağlanabilir. 

 

Reklam ve Pazarlama; 

 

Hepsiburada e-ticaret sitesinde satışa sunulan ürünlerin reklamını yapmak oldukça etkili bir yöntemdir. Satış artırmak konusunda bilinen en eski e-ticaret yöntemi olan reklam ve pazarlama, yeni firmalar açısından önemli bir avantajdır. Reklam sayesinde ürünlerin görünürlüğü artacak ve zamanla satışlardaki artış, puan ve yorumlara yansıyacaktır. Böylelikle ürünün kullanıcıları arasında mağazaya olan güven artacaktır. Reklam vermek için Hepsiburada reklam çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Kampanyalar reklam çeşitliliğiniz için yardımcı olacak bir diğer unsurdur. Ayrıca Google reklam hizmetleri de bu konuda faydalı olacaktır. 

 

Ürün Sürümünden Kazanma; 

 

E-ticaret piyasası rekabet oranı oldukça yüksek bir piyasadır. Bu sebepten dolayı dönem dönem kar marjlarını aşağıya çekerek sürüm yapmak satışların artmasına katkı sağlayacaktır. Fiyatların aşağıya çekilmesi sayesinde ürün rekabeti açısından rakiplerin önüne geçmek mümkün olacaktır. Sürümden kazanmaya başlamadan önce stokları ve kapasiteyi geliştirmek gerekir. Aynı zamanda rakiplerin satış fiyatları değerlendirilmeli ve ürün açıklaması yeniden gözden geçirilmelidir. Uzun vadede piyasa ürünü bütçeyi zorlayacak olsa da kısa vadede avantaj sağlayacaktır. Kullanıcılar üst sıralarda bulunan ürünleri satın alma eğilimindedir ve bu durum ürünün zamanla üst sıralara yükselmesini sağlayacaktır.  

 

Mağaza Çeşitliliği Artırma; 

 

Hepsiburada mağaza açma işlemleri tamamlanan firmalarının birçoğu ürün sayısını ve çeşitliliğini artırmayı hedeflemektedir. Pazaryeri açısından ürün fazlalığı oldukça önemlidir. Ürün sayısı ne kadar fazla olursa kullanıcılar tarafından görünürlük bir o kadar fazla olacaktır. Bu durum satışların artmasına olanak sağlayacaktır. Ayrıca farklı kategorilerde var olan ürünler sayesinde çapraz satış imkânı doğacaktır. Mağaza çeşitliliğini artırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ürün stoklarının doğru şekilde kontrolünün sağlanması olmalıdır. Doğru stok kontrolü sağlanmadığı taktirde satış istikrarını korumak mümkün olmayacaktır.  

 

Doğru Gönderim Süresi; 

 

Gönderim süresi ürünlerin ağırlığı ve boyutu gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir. Ancak mağaza puanının artması ve yorumların olumlu şekilde tarafımıza dönmesi için hızlı bir şekilde kargolamak oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalar e-ticaret sitelerinde kargo firmaları kaynaklı gecikmelerin müşteri fikirlerini aşağı yönde etkilediğini ortaya koymaktadır. Ancak stoktan teslim edilen ürünlerin aynı gün kargoya verilmesi gerekir. Bu sayede yaşanacak diğer gönderim sorunları mağaza kaynaklı olmayacak ve tarafımıza eksi puan olarak dönmeyecektir. Müşteri geri bildirimlerini olumsuz yönde etkilememek adına kullanıcılara belirtilen sürede ürünü kargolamayı asla unutmayın. 

 

Mağaza Puanını Yüksek Tutun; 

 

Hepsiburada satış algoritmasının belki de en önemli karşılıklarından biri de mağaza puanıdır. Çünkü sistem müşteri memnuniyeti üzerine kuruludur. Kullanıcıların geneli tarafından olumsuz bir şekilde değerlendirme alan mağazalardan hiç kimse alışveriş yapmak istemeyecektir. Verilecek olan hizmet karşılığı edinilecek olan puan mağazanın rakiplerinden daha güçlü ve güvenilir olmasını sağlayacaktır. Bu durum sayesinde kullanıcıların ilk tercihi olmak ve Hepsiburada komisyon oranları açısından korunaklı hale gelmek mümkündür. Unutulmaması gerekir ki mağaza puanı yüksek olan satıcılar listelerde üst sıralamalarda yer alır.  

 

Hepsiburada Satışları Konusunda Profesyonel Yardım Alın;  

 

Hepsiburada sitesi tıpkı çok bilinen diğer e-ticaret firmaları gibi oldukça yoğun bir rekabet ortamına sahiptir. Bu yoğun rekabet ortamında oldukça sıkı rakipler bulunmaktadır. Potansiyel rakiplerin bir adım önüne geçerek daha avantajlı bir satış sistemine sahip olmak oldukça komplike ve profesyonel destek gerektiren bir iştir. Bu konuda Hepsiburada yönetimi ve satış artırma yöntemleri konusunda tecrübeli firmalara başvurmanız sizi avantajlı bir konuma getirecektir. Firmamız Yunus Sözdemir E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hepsiburada satış yönetimi konusunda aradığınız her alanda sizlere yardımcı olmaktadır. Firmamızın sağlayacağı etkili destek sayesinde yukarı yönlü satış grafiğini kısa sürede yakalamanız öncelikli hedef olarak belirlenmektedir. Hepsiburada satış ve pazarlama konusunda kalıcı çözümler için bizimle irtibata geçebilir, e-ticaret satışlarınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz.  

Hepsiburada Satış Arttırma Taktikleri

Trendyol Satış Arttırma Taktikleri

Amazon TR Satış Arttırma Taktikleri

Google Ads Reklam Yönetimi
Facebook ve instagram Reklam Taktikleri

Web Sitesi ve Entegrasyon Seçimi ile Sürecin Yönetilmesi

bottom of page