top of page
 • Dursun Kovan

E-Ticaret Platformunda Müşteri Yorumları Nasıl Artırılır?


İçindekilerE-Ticaret Siteleri İçin müşteri yorum arttırma konusu oldukça önemlidir. Bu yorumlar diğer tüketicilerin karar verme süreçlerinde önemli bir etkiye sahiptir. Sağlanan hizmetin veya satılan ürünün kalitesini doğru bir şekilde öne çıkarmak, doğrudan kazanma oranını belirler. Yunussozdemir.com, müşteri puanlarını yükseltmek için kullanıcılarını bilgilerle destekler. Birçok kullanıcı, özellikle kararsız kaldıklarında yorumları referans olarak alır. Müşteri geri bildirimlerini toplamak ve sitenizdeki inceleme sayısını artırmak, ürünlerinizin gerçekçi bir şekilde anlaşılmasını sağlayacaktır. Sunduğunuz hizmet hakkında şüpheleri olan alıcılar, incelemelerle ikna olacaktır. Markanızın daha fazla kişiye ulaşması için yorum toplarken dikkatli olmanız gerekir. E-Ticaret sitenizi kurarken gerekli tüm bilgileri verdiğinizi varsayalım.Ürün ve hizmetlerinizin içeriğini profesyonel ve anlaşılır bir şekilde anlattınız. Ancak tüketiciler buna tamamen ikna olmuş durumda değil. Bu noktadan itibaren, alınan önlemlere göre bir şeyleri değiştirebilirsiniz. Müşterilerinize bu farkı yorumlarla gösterebilirsiniz.


Müşteri Yorumu Artırma YollarıMüşteri puanlarını yükseltmek için belirli yolları izlemeniz gerekir. Nedir bu sokaklar?

 • Her şeyden önce, yorumlar bölümünün dikkatli bir şekilde yazılması gerekiyor.

 • Yorum yapanların esasen işlemi tamamlamasını sağlayın.

 • Eklenen yorumlar diğer müşteriler tarafından görülebilmelidir.Yorumların doğru yerlere yazıldığından emin olun.

 • Müşterilere bilgilendirici e-postalar gönderilmelidir.

 • Müşteriler geri bildirim bırakmaya teşvik edilmelidir.

 • Yorumlara yanıt verilmelidir.

 • Müşteri yorumlarına değer verilmelidir.

 • Yorumlar sayfanın üst kısmında vurgulanmalıdır.

 • E-posta desteği teslimattan sonra gönderilmelidir.

 • Sitenin mobil görünümü responsive olmalıdır.


Özenli çalışmalardan sonra yorum sayısını arttırarak kalitenizi kolayca kanıtlama imkanına sahipsiniz.


İşe Yorum Bölümünü Oluşturmakla Başlayın


Yorumlar bölümü, E-Ticaret web sitesi tasarımı için gereklidir. Projenize bir yorum kutusu ekleyin. Uygun alan eklenmemişse veya sayfa sıfırdan oluşturuluyorsa bu bölüm özenle oluşturulmalıdır.


Müşteri yorum arttırma sürecin başında müşterilerin kişisel verilerinin korunmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Yorum bırakan müşterilerin isimleri açık bir şekilde yazılmamalıdır.Veya isteğe bağlı olarak ad görünürlük seçenekleri sağlayın.


Yorum Paneli Pratik Bir Kullanıma Sahip Olmalı

Elbette sitenin kullanım aşamasında uygulamalı olarak geri bildirim almayı kolaylaştırmak, alacağınız geri bildirim miktarını artıracaktır. Vakit kaybetmeden oldukça verimli bir kullanıcı yorumu alabilirsiniz.


Lütfen bir kullanıcı adı ve e-posta adresi girin ve yorumlara izin verin. Metin girildikten sonra, tek tıklamayla gönderme başka bir gerekliliktir. Bu şekilde, diğer müşteriler yorumlarınızı anında görebilir.Makalelerin yayınlanmadan önce şiddet veya saldırgan içerik gibi herhangi bir içeriğe karşı kontrol edilmesi gerektiğini unutmayın.


Müşteri Yorumlarının Görünürlüğüne Dikkat Edin

Site tasarımları farklılık göstermektedir. Sonuç olarak, yorum bölümleri çoğu web sitesinde farklı bölümlerde olabilir. Daha kullanıcı dostu alanlar, diğer kullanıcılar için yorum gönderirken size avantaj sağlar.

Sitenizi ziyaret eden kişilere sağlıklı bir şekilde yorum göstermenize ve reklam seçenekleri veya önerileri ile ürünlerinizi derecelendirmenize yardımcı olacaktır. İnceleme sayısı arttıkça işletmenize olan güven ve müşterilerinizin sipariş verme olasılığı da artar.Trendyol'un yorum bölümüne bir göz atmak size fikir verebilir.


Yorumların Doğru Yerlerde Gösterilmesini Sağlayın

Hedef kitlenizi belirleyerek ve ne satmak istediğinize karar vererek işinize başlamalısınız. Web sitesi tasarımı tamamlandıktan sonra, yorumlar bölümü kullanılabilir olmalıdır. Yapmanız gereken ilk şey, bu yorumları doğru alanlara göndermek.


Doğru ürün veya hizmet için yazılanları doğru yerde almak verimliliğinizi artırır. Diğer ürünlerle ilgili yazılı incelemeleri yanlış yerde yayınlamak, sitenizin nasıl çalıştığını test eder ve güveni sarsar.

Siteniz hakkında geri bildirim aldığınızda "Google yorum yazma". Alım satımlarda işinizle ilgili fikirleri paylaşmakta da fayda var. Bu sayede sadece web sitenizin ziyaretçileri değil, birçok internet kullanıcısı da şirketinizi öğrenecek ve web sitenize yönlendirilecektir.


Müşterilerinize Mail Göndermek Avantaj Sağlar

Bir E-Ticaret sitesinden alışveriş yapan herkes, süreçler hakkında bilgilendirilmekten memnuniyet duyar. Komutla başlayan bilgi alışverişi aşaması düzenli aralıklarla devam etmelidir. Öncelikle sipariş ve ödeme detaylarınızı bize e-posta ile göndermelisiniz.


müşteriye ambalaj hazırlıklarının tamamlandığı bilgisi verilmelidir. Bu hazırlık süreci mümkün olan en kısa sürede tamamlanmalıdır.Ürün gönderimi sırasında bu bilgilerin paylaşılması çok değerlidir. Taşıyıcının gideceği yere kolay ulaşımı ve eşyanın taşınmasını sağlamak için gereklidir.


kargo takip numarası ve detaylı bilgi gönderimi, müşterilerinizi yalnız bırakmadığınızı ve işlemlerini takip ettiğinizi kanıtlayan çok önemli bir işlemdir. Bu sayede kaygı ve stresi azaltabilir, müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz. Müşteriler dikkat, paketleme ve hız hakkında yorum yapmayı tercih ettiğinden, olumlu etkiler kısa vadede hissedilecektir.


Müşterilerinizi Yorum Yapmak için Teşvik Edin

Müşteri yorum arttırma Şirketlerinde alışılmadık bir uygulama da müşterileri teşvik etmektir. Fikirlerinizi iletmek için her türlü imkana sahip olduğunuzda, kaliteden ödün vermeden hizmetlerinize devam etmeniz gerekiyor. Hizmet kalitesini önemsediğinizi gösteren aksiyonlar almak ve gelecek bildirimler işinizi kolaylaştıracaktır.


E-ticaret sitenizin farklı bölümlerinde yazılanlara bakın ve uygun başlıklar altında yorumların göründüğünden emin olun. En çok yorum alan ürününüzü ana sayfanızda paylaşabilirsiniz.Bu, geri bildirim sağlama hassasiyetine sahip olduğunuzu kanıtlar ve satış olasılığını artırır.


Yorumlar, yeni ziyaretçileriniz üzerinde iyi bir izlenim bırakmanın kolay bir yoludur. Satın alma kararında olumlu etkisi olan makaleler ile kazancınız daha da artar.

İşinizi doğru yaparsanız, olumlu eleştiriler için endişelenmenize gerek yok. Yazmak için makalelerle kalitenizi kanıtlamak ve yeni alıcılar çekmek zor olmayacak.Müşterilerinize her durumda yardımcı olarak ve hayal güçlerine göre gerekli aksiyonları alarak sektörünüzde ilerlemenizi kolaylaştıracaksınız.


Yeniden Pazarlama ile Daha Fazla Yorum Almanız Mümkün

Ürünlerini sipariş yoluyla alan kişiler, başka bir ihtiyaç ortaya çıkana kadar sitenize geri dönemezler. Bu noktada özel bir indirim oluşturursanız veya müşterilerinize sonraki alışverişlerinde indirim kuponu gönderirseniz iade sürecini hızlandırabilirsiniz. Satın alma işleminden sonra hala desteklenenler memnun. Bu, fikirlerin paylaşılmasını ve memnuniyetin ifade edilmesini sağlar.


Promosyon Ürünler Tercih Edin

Belirli bir sipariş için, ürün ambalajına belirli bir mesaj eklemek de müşteri yorum arttırma. Bu, talebinize yanıt vermek için bir teşvik olacaktır. Etkili bir yöntem, promosyon olarak gönderdiğiniz ürünlerin yanına bir mücevher parçası koymaktır. Sattığınız ürünlerle ilgili olsun ya da olmasın küçük hediyeler göndermenin, yorumların etkisi üzerinde çok büyük bir olumlu etkisi vardır. Ayrıca, teslimattan sonra müşterilerden e-posta yoluyla geri bildirim istemek oldukça değerlidir.


Yorumlara Mutlaka Yanıt Verin

Müşteriden yalnızca sipariş alıcıya ulaştıktan sonra geri bildirim isteyin. İşin hızlı ve kaliteli bir şekilde yürütülmesinden sonra geri bildirim istemek daha mantıklıdır. Teslimat sonrası aldığımız geri bildirimleri web sitenizde paylaşmak için müşterinizden izin almayı unutmayınız.


Alışverişlerinizde ve sonrasında deneyimi takip ettiğinizin kanıtı, tekrar tercih sebebidir. Olumsuz ve olumlu yorum ayrımı yapmadan cevap vermeniz son derece önemlidir.Olumlu geribildirim için teşekkür ederek içgörüleri değerli kılmalısınız. Olumsuz geri bildirimler için çözümler geliştirmek hem bu müşteriyi hem de diğer kullanıcıları memnun edecektir.


İletişimde şeffaf olmanız ve her fikre hak ettiği önemi vererek kalitenizi göstermeniz için harika bir fırsat. Farklı beklenti ve taleplere etkin bir şekilde cevap vererek işinizin sürdürülebilirliğini artırabilir ve sektörde ilerleyebilirsiniz. Trendyol yorum özelliği, ondan elde ettiğiniz faydaları size bildirebilir. Dikkatli uygulama kontrolü, kişisel gelişiminize katkıda bulunur.


Müşteri Yorumları Puanlanmalı ve Yorumlar Öne Çıkarılmalı


Müşteri yorum arttırma için uygulamalarda yazılanları derecelendirmenin çeşitli avantajları vardır:


 • Derecelendirme incelemesi, onları tekrar yazmak istemenize neden olur.

 • Güven inşa edilir ve görüşmenin devamlılığı sağlanır.

 • Müşteri sadakati oluşturmaya yardımcı olur.


Müşteri mektuplarının havada asılı olmaması ve etkileşimlerini görebilmeniz onlara kendilerini değerli hissettirir. Ana sayfada yorumları öne çıkarmak basit ve etkili bir yoldur.


Genel olarak kısa yorumları ön planda tutup diğer kullanıcılara sunmanız yararınıza olacaktır. Ürün detaylarına geçmeden önce, ilk bölüm olarak firmanın çehresini yansıtan landing page'de müşteri memnuniyetinin önemi anlatılmalıdır. Bu, müşterilerinizi düzenli müşterilere dönüştürür.


Teslimat Sonrasında Destek Maili Gönderin

Siparişleriniz teslim edildikten sonra, müşterilerinizden deneyimlerini paylaşmalarını isteyin. Ancak aldığınız ürün veya ürünlerden memnun olup olmadığınızı kendinize sormalısınız.

Nelerin yüklenmesi gerektiğini veya kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini söylerseniz çok yardımcı olur. Ürününüzü sattıktan sonra müşterilerinize onları yalnız bırakmayacağınızı bildirirseniz bu memnuniyet üzerinde olumlu bir etki yaratır. Müşterinin ne düşündüğü veya ne bilmek istediği konusunda net olmak, müşteri yorum artırmak için yapabileceğiniz değerli bir eylemdir. Gerekli hizmet ve ürün kalitesini sağlayarak, karınızı artırırken geri bildirim alacaksınız.


E-Ticaret Siteleri için Mobil Uyumluluk ve Yorum Özelliği

Mobil görünümde sitenizin yorum kutularında yaptığınız iyileştirmeleri ve uygulamaları gözden kaçırmayın. Masaüstü ve mobilden sipariş verirken detayları görebilmeniz sizi müşteri kaybetmekten kurtarır. İçeriği mobil görüntüleme için düzenlememek sizin için zararlı olacaktır.


Çünkü en az bilgisayar kullanıcısı kadar telefon siparişi var. Tüm cihazlar için gerekli uyumluluk garanti edilmelidir.Bu, kötü bir deneyim olasılığını tamamen ortadan kaldırmasa bile büyük ölçüde azaltır.

Yorum yapmak için telefonu kullanmayı seçenlerin düşüncelerini rahatlıkla yazabilmeleri önemlidir. web sitenizin geliştirilmesine ilişkin E-Ticaret yapanların yorumları; araştırılmalıdır. Böyle bir durumu daha önce yaşamış kişilerin ifadeleri aydınlatıcıdır. Müşteri yorum arttırma Bu konuda yapılması gerekenlerin tam olarak anlaşılması ve uygulanması gerekmektedir.

 

Ayrıca, yunussozdemir.com, dijital pazarlama ve E-Ticaret alanında başarılı bir şekilde faaliyet gösteren bir danışmanlık firmasıdır. Trendyol, Hepsiburada gibi büyük E-Ticaret platformlarında satışlarını artırmak isteyen işletmelere yönelik yenilikçi ve etkili çözümler sunarak, markaların çevrimiçi başarılarını en üst düzeye çıkarmayı hedefler.müşterilerine rakiplerinden öne çıkmaları ve dijital dünyada etkili bir şekilde var olmaları için destek sağlar.


yunussozdemir.com'un uzmanlığı, çeşitli sektörlerden işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik özelleştirilmiş stratejiler sunmaktadır. Özellikle E-Ticaretteki büyüme hedeflerine odaklanan firma, müşterilerinin Trendyol, Hepsiburada gibi büyük E-Ticaret platformlarında satışlarını artırmalarına yardımcı olur. Sektördeki güçlü deneyimleri sayesinde, ürün optimizasyonundan reklam yönetimine kadar geniş bir yelpazede hizmetler sunarak, müşterilerinin online platformlarda daha geniş bir kitleye ulaşmalarını ve satışlarını artırmalarını sağlar.


yunussozdemir.com'un yaklaşımı, veri odaklı stratejiler ve yaratıcı kampanyaların birleşimini içerir. Müşteri ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanan pazarlama çözümleri, hedef kitlenin ilgisini çekerken aynı zamanda dönüşümleri artırmayı amaçlar. Trendyol satış artırma ve Hepsiburada satış artırma konularında uzman danışmanlarımız, çevrimiçi ticaretinizi büyütmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Trendyol ve Hepsiburada gibi önde gelen E-Ticaret platformlarında daha fazla görünürlük elde ederek potansiyel müşterilere ulaşmak ve satışlarınızı artırmak için etkili stratejiler sunuyoruz. İhtiyaca özel çözümlerimiz, ürün optimizasyonundan reklam yönetimine kadar geniş bir yelpazede hizmet içerir. Dijital ticarette rekabetçi bir avantaj elde etmek isteyen işletmeler için Trendyol ve Hepsiburada satış danışmanları olarak buradayız.


14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Bize Ulaşın

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page